LAJME

Nard Ndoka: Largimi i LSI nga koalicioni i djathte i sherben Partise Demokratike

Nard Ndoka interviste me gazetaren Klara Dervishi
Intervista e mbremjes ne Channel One

...

Lexo me shume
Forumi Rinor i Partise Demokristiane
Forumi Rinor i Partise Demokristiane

Forumi Rinor i Partise Demokristiane eshte organizate rinore qe funksionon prane Partise Demokristiane te Shqiperise

Ne jemi FRPDK!  Eja edhe ti !

...

Lexo me shume
Peticion kundėr rishikimit tė historisė nėn mbikėqyrjen e autoriteteve shtetėrore turke

Kohëve të fundit është hapur në Kosovë debati rreth “ndryshimeve të historisë” dhe nevojës për një histori të mirëfilltë kombëtare, në të cilën ngjarjet dhe personalitet do t&...

Lexo me shume
Z.Edmond RROKU, caktohet kandidat i PDK-se per Kavajen
Z.Edmond RROKU, caktohet kandidat i PDK-se per Kavajen

Kryeria e Partise Demokristiane te Shqiperise, ne kuader te zgjedhjeve te 23 qershorit 2013 ka vendosur se kandidati per deputet per rrethin Kavaje eshte Z. Edmond Rroku.
Z. Rroku eshte aktualisht Kryetar i Deges se PDK-se Kavaje. PDK eshte e bindur  ne dinjite...

Lexo me shume
Programi elektoral i kandidateve te PDK-sė per zgjedhjet parlamentare, 23 Qershor 2013
Programi elektoral i kandidateve te PDK-sė per zgjedhjet parlamentare, 23 Qershor 2013

PDK është parti e qendrës së djathtë, në koalicion parazgjedhor me Partinë Demokratike.
 
Partia Demokristiane e Shqipërisë synon të krijojnë një grup solid parlament...

Lexo me shume
Muzeu i MemoriesLajmet e Fundit

Njoftim shtypi 08.05.2015

Njoftim shtypi ...

Njoftim shtypi 20.04.2015

PDK, ne zgjedhje me Koalicionin Qeverises ...

PDK dhe LDK marrėveshje pėr zgjedhjet e 21 qershorit 16.04.2015

  Demokristianët së bashku në Zgjedhje...

Nard Ndoka 19.03.2015

TIRANE - Në kohën kur ende nuk janë mbyllur koalic...

Nard Ndoka 18.03.2015

Njoftim Shtypi:...