LAJME

Partia Demokristiane e Shqiperise hap fushaten elektorale
Partia Demokristiane e Shqiperise hap fushaten elektorale

Partia Demokristiane e Shqiperise ka çelur me date 31.05.2013 ora 18.00 fushaten elektorale per prezantimin e kandidateve te Qarkut te Tiranes dhe te kryesuesve te listes ne qarqet kryesore te vendit,  per zgjedhjet e Qershorit 2013, ne pallatin e sportit "Asllan ...

Lexo me shume
Ndoka: E djathta me pėrfaqėsues nga i gjithė Qarku Shkodėr
Ndoka: E djathta me pėrfaqėsues nga i gjithė Qarku Shkodėr

Shkodra si promotore e qytetërimit perëndimor në Shqipëri do të votojë edhe kësaj radhe djathtas. Kështu mendon kreu i demokristianëve Nard Ndoka, i cili aderon aktualisht nëkoalicionin e drejtuar nga Partia Demokratike.

...

Lexo me shume
PDK takim elektoral ne zonėn e Kamzės, anėtarėsohen 250 tė rinj nė FRPDK
PDK takim elektoral ne zonėn e Kamzės, anėtarėsohen 250 tė rinj nė FRPDK

Partia Demokristiane ka zhvilluar një manifestim madhështor në Kamëz me mbështetësit e saj. Në këtë takim elektoral ishin të pranishëm, Kryetari i PDK Z.Nard Ndoka, kreu i FRPDK Ermal Merdani si dhe kandidatët pë...

Lexo me shume
Ndoka: Ne Shkoder marim mandatin e 8-te
Ndoka: Ne Shkoder marim mandatin e 8-te

Nard Ndoka e ka hedhur pas krahëve marrëdhënien e vështirë politike me Jozefina Topallin. I pozicionuar në vendin e katërt në listën e kandidatëve të PD-së për qarkun e Shkodrës, kryetari i demokristianë...

Lexo me shume
Takim i Kandidateve per Deputet per Qarkun e Tiranes
Takim i Kandidateve per Deputet per Qarkun e Tiranes

Takimi u organizua sot ne zyrat e Partise Demokristiane, ku moren pjese kandidatet per deputet per Qarkun e Tiranes ku u diskutua mbi pergjegjesite, detyrat dhe angazhimet e çdo perfaqesuesi te ketij rrethi. Kryetari i PDK-së z.Nard Ndoka theksoi vazhdimesine e pun...

Lexo me shume
Muzeu i MemoriesLajmet e Fundit

Njoftim shtypi 08.05.2015

Njoftim shtypi ...

Njoftim shtypi 20.04.2015

PDK, ne zgjedhje me Koalicionin Qeverises ...

PDK dhe LDK marrėveshje pėr zgjedhjet e 21 qershorit 16.04.2015

  Demokristianët së bashku në Zgjedhje...

Nard Ndoka 19.03.2015

TIRANE - Në kohën kur ende nuk janë mbyllur koalic...

Nard Ndoka 18.03.2015

Njoftim Shtypi:...