LAJME

PDK prezanton kandidatet ne qarkun e Elbasanit
PDK prezanton kandidatet ne qarkun e Elbasanit

Partia Demokristiane e Shqiperise ka zhvilluar takimin e radhes ne qytetin e Elbasanit ku ka prezantuar kandidatet per deputet ne kete qark, liste qe kryesohet nga Rezart Kovaçi.
Gjate fjales se tij Ndoka u shpreh se PDK eshte vlere e pluralizmit te Shqiperi, seps...

Lexo me shume
PDK prezanton kandidatet per deputet ne Durres
PDK prezanton kandidatet per deputet ne Durres

Partia Demokristiane e Shqiperise ka vijuar fushaten elektorale per zgjedhjet parlamentare te Qershorit 2013 ne qytetin bregdetar te Durresit, ku ka prezantuar kandidatet per deputet ne kete qark. Lista e kandidateve kryesohet nga Z. Zef Cupi.

...

Lexo me shume
PDK, kryesuesi i listės sė kandidatėve pėr Tiranėn z.Frrok Gjini takim me qytetarėt
PDK, kryesuesi i listės sė kandidatėve pėr Tiranėn z.Frrok Gjini takim me qytetarėt

Partia Demokristiane e Shqipërisë ka vazhduar  takimet elektorale në Tiranë. Kryesuesi i listës së kandidatëve për Qarkun Tiranë,  z.Frrok Gjini ka pasur një takim me mbështetës të PDK-së në n...

Lexo me shume
Ndoka: PDK vlere e shtuar ne koalicionin e djathte
Ndoka: PDK vlere e shtuar ne koalicionin e djathte


Partia Demokristiane e Shqiperise ka vijuar fushaten elektorale per zgjedhjet parlamentare te Qershorit 2013 me prezantimin e kandidateve per deputet ne qarkun e Vlores. Lista e kandidateve ne kete qark kryesohet nga Z. Agron Sharra dhe z.Baki Jazaj.

...

Lexo me shume
Partia Demokristiane e Shqiperise takime elektorale me banoret e Lagjes Nr. 4 ne Kamez, dhe njesine Nr. 2 ne Tirane
Partia Demokristiane e Shqiperise takime elektorale me banoret e Lagjes Nr. 4 ne Kamez, dhe njesine Nr. 2 ne Tirane

Partia Demokristiane e Shqiperise ka zhvilluar takim elektoral me banoret e Lagjes Nr. 4 ne Kamez, dhe njesine Nr. 2 ne Tirane ne takim kane marre pjese Kreu i PDK-se Z. Nard Ndoka si dhe kandidatet per deputet te qarkut te Tiranes Z. Frrok Gjini, Z. Tonin Alija dhe Znj. Rajmo...

Lexo me shume
Muzeu i MemoriesLajmet e Fundit

Njoftim shtypi 08.05.2015

Njoftim shtypi ...

Njoftim shtypi 20.04.2015

PDK, ne zgjedhje me Koalicionin Qeverises ...

PDK dhe LDK marrėveshje pėr zgjedhjet e 21 qershorit 16.04.2015

  Demokristianët së bashku në Zgjedhje...

Nard Ndoka 19.03.2015

TIRANE - Në kohën kur ende nuk janë mbyllur koalic...

Nard Ndoka 18.03.2015

Njoftim Shtypi:...