LAJME

“Norman Academy” i jep Kryetarit te PDK Nard Ndoka titullin “Akademik Nderi”
“Norman Academy” i jep Kryetarit te PDK Nard Ndoka titullin “Akademik Nderi”

Kreu i Partisë Demokristiane Z. Nard Ndoka ka pritur sot delegatin për Shqipërinë nga Akademia “Norman Academy”. Kjo e fundit ka dhënë titullin honorifik “Akademik Nderi” për meritat morale, qytetare dhe vlerat që...

Lexo me shume
PDK mbyll fushaten elektorale ne qytetin e Lezhes
PDK mbyll fushaten elektorale ne qytetin e Lezhes

Partia Demokristiane ka mbyllur fushaten elektorale per zgjedhjet e Qershorit 2013 ne qytetin e Lezhes mes mijra simpatizanteve te kesaj force politike. Lista e kandidateve ne kete qark perfaqesohet nga Z. Alfred Daçi.
Gjate fjales se tij Kreu i PDK-se, Ndoka theks...

Lexo me shume
PDK takim elektoral pėrmbyllės nė Tiranė
PDK takim elektoral pėrmbyllės nė Tiranė

Partia Demokristiane ka zhvilluar në Tiranë takimin përmbyllës elektoral me kandidatët e saj për këtë qark. nën entuziazmin e qindra simpatizantëve të PDK-së, kryesuesi i listës për Qarkun e Tiranës, Fr...

Lexo me shume
Kombinat - Ndoka: Votoni PDK, numrin 54, per te vazhduar rrugen drejt integrimit ne BE
Kombinat - Ndoka: Votoni PDK, numrin 54, per te vazhduar rrugen drejt integrimit ne BE

Sot u zhvillua nje takim me elektoratin ne njesine 6 Kombinat. Nje takim ku u fol per progamin e PDK dhe ku perfaqesuesit tane siguruan fitoren tone te madhe me 23 Qershor.

...

Lexo me shume
PDK takim elektoral ne qytetin e Kavajes
PDK takim elektoral ne qytetin e Kavajes

Partia Demokristiane ka zhvilluar një takim elektoral në qytetin simbol të demokracisë, në Kavajë. Në këtë takim qindra qytetarë të Kavajës kanë treguar entuziazëm dhe mbështetje për kandidatë...

Lexo me shume
Muzeu i MemoriesLajmet e Fundit

Njoftim shtypi 08.05.2015

Njoftim shtypi ...

Njoftim shtypi 20.04.2015

PDK, ne zgjedhje me Koalicionin Qeverises ...

PDK dhe LDK marrėveshje pėr zgjedhjet e 21 qershorit 16.04.2015

  Demokristianët së bashku në Zgjedhje...

Nard Ndoka 19.03.2015

TIRANE - Në kohën kur ende nuk janë mbyllur koalic...

Nard Ndoka 18.03.2015

Njoftim Shtypi:...