LAJME

Qytetarėt i fikėn motorėt pėr pesė minuta, por opozita duhet ti mbajė ndezur ato!
Qytetarėt i fikėn motorėt pėr pesė minuta, por opozita duhet ti mbajė ndezur ato!

Aksioni opozitar për fikjen e makinave, për të kundërshtuar çmimin e naftës, ...

Lexo me shume
22 Tetor 2014

Me date 22 Tetor u zhvillua mbledhja e Kryesise se Deges se Tiranes.

...

Lexo me shume
THEMELOHET “SENATI” DEMOKRISTIAN SHQIPTAR

Në datë 11 Dhjetor 2013, në oren 11.00, tek hotel Tirana, u themelua Senati Demokristian Shqiptar,që shënon pikën më të lartë të përfaqesimit të kësaj alternative, te pranishem ishin personalitete të shquar ...

Lexo me shume
Shpallet Unioni Demokristian me moton \
Shpallet Unioni Demokristian me moton \"Te bashkuar jemi me te forte\"

Sot, date 07.12.2013 ora 12.00 ne seline e PDK-se, gjate nje konference per shtyp u shpall "Unioni Demokristian Shqiptar", i perbere nga 4 parti demokristiane. Motoja e ketij Unioni eshte "Te bashkuar jemi me te forte"

Te pranishem ne konference per shtyp ishin Kre...

Lexo me shume
PDK, pergenjeshtron lajmin mbi fotografimin e votes nga Z. Ndoka
PDK, pergenjeshtron lajmin mbi fotografimin e votes nga Z. Ndoka

Partia Demokristiane kërkon t`ju sjellë në vëmendje se po abuzohet me një lajm të publikuar në disa media online që kanë marrë shkas nga një fotografi në rrjetin social Facebook.

PDK kërkon të sqa...

Lexo me shume
Muzeu i MemoriesLajmet e Fundit

Njoftim shtypi 08.05.2015

Njoftim shtypi ...

Njoftim shtypi 20.04.2015

PDK, ne zgjedhje me Koalicionin Qeverises ...

PDK dhe LDK marrėveshje pėr zgjedhjet e 21 qershorit 16.04.2015

  Demokristianët së bashku në Zgjedhje...

Nard Ndoka 19.03.2015

TIRANE - Në kohën kur ende nuk janë mbyllur koalic...

Nard Ndoka 18.03.2015

Njoftim Shtypi:...