AKTIVITETE

PDK takim elektoral ne qytetin e Kavajes

Partia Demokristiane ka zhvilluar një takim elektoral në qytetin simbol të demokracisë, në Kavajë. Në këtë takim qindra qytetarë të Kavajës kanë treguar entuziazëm dhe mbështetje për kandidatë...

Lexo me shume
PDK prezanton kandidatet per deputete ne qarkun e Elbasanit

Partia Demokristiane e Shqiperise ka zhvilluar takimin e radhes ne qytetin e Elbasanit ku ka prezantuar kandidatet per deputet ne kete qark, liste qe kryesohet nga Rezart Kovaçi.
Gjate fjales se tij Ndoka u shpreh se PDK eshte vlere e pluralizmit te Shqiperi,

...

Lexo me shume
PDK prezanton kandidatet per deputete ne Qarkun e Durresit

Partia Demokristiane e Shqiperise ka vijuar fushaten elektorale per zgjedhjet parlamentare te Qershorit 2013 ne qytetin bregdetar te Durresit, ku ka prezantuar kandidatet per deputet ne kete qark. Lista e kandidateve kryesohet nga Z. Zef Cupi.

...

Lexo me shume
PDK prezanton kandidatet per deputete ne Vlore

Partia Demokristiane e Shqiperise ka vijuar fushaten elektorale per zgjedhjet parlamentare te Qershorit 2013 me prezantimin e kandidateve per deputet ne qarkun e Vlores. Lista e kandidateve ne kete qark kryesohet nga Z. Agron Sharra dhe z.Baki Jazaj.


...

Lexo me shume
Nard Ndoka takim me Presidentin e UDC-se z. Rocco Buttiglione

Me rastin e çeljes se fushates per zgjedhjet e Qershorit 2013 te Partise Demokristane mberiti ne Shqiperi z.Rocco Buttiglione Politikan dhe Akademik Italian, President i UDC-se dhe zevendes-President i Dhomes se Deputeteve ne Legjislaturen XVI.

...

Lexo me shume
Muzeu i MemoriesLajmet e Fundit

Njoftim shtypi 08.05.2015

Njoftim shtypi ...

Njoftim shtypi 20.04.2015

PDK, ne zgjedhje me Koalicionin Qeverises ...

PDK dhe LDK marrėveshje pėr zgjedhjet e 21 qershorit 16.04.2015

  Demokristianët së bashku në Zgjedhje...

Nard Ndoka 19.03.2015

TIRANE - Në kohën kur ende nuk janë mbyllur koalic...

Nard Ndoka 18.03.2015

Njoftim Shtypi:...